czwartek, 29 listopada 2012

Ceramika - naszyjniki

Ceramika jest niezwykle uniwersalnym materiałem do tworzenia biżuterii. Można jej użyć zarówno do tworzenia wisiorów, zawieszek, kolczyków jak również eleganckich naszyjników. 
Podoba mi się w niej to, że jest dostępna w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach w związku z czym można się nią po prostu bawić. 
Ładnie wygląda także jako dodatek, czasem wystarczy jedna ceramiczna kula aby nadać całości zupełnie inny wyraz. 
Jedynym minusem ceramiki jest jej waga. Jeśli cały naszyjnik zrobimy z ceramiki, na pewno musimy liczyć się z tym, że nie będzie lekki. Dlatego często sama mieszam ceramikę na przykład z drewnem.
Poniżej zdjęcia. Tutaj same naszyjniki. Następnym razem będą wisiory i bransoletki. 


 Naszyjnik i bransoletka z granatowej ceramiki z metalowymi przekładkami. Bransoletka została zrobiona z oliwek o wielkości 18mm, natomiast naszyjnik z kul o wielkości 20mm i 25mm oraz oponek i owali.
 Naszyjnik wykonany w całości z kul ceramiki w różnych odcieniach różu. Kule o wielkości 25mm i 30mm. Naszyjnik wykonany z kul o wielkości 20mm. Może służyć jako dodatek nie tylko do eleganckiej sukienki, ale również na co dzień.
 Tutaj seria naszyjników, w których połączyłam ceramikę z drewnem. Takie połączenie również jest ciekawe i nie jest tak ciężkie jak w przypadku samej ceramiki. Część naszyjników zrobiłam na wstążce z tego względu żeby można było regulować długość. Taki naszyjnik ładnie wygląda zarówno na krótko do bluzki czy swetra, jak również na długo zawieszony na golf.


Tutaj naszyjnik z dużych kul - 25mm i 30mm oraz oliwek. 
Ten naszyjnik również składa się z kul o wielkości 20mm, 25mm i 30mm. Widać także różnicę w przekładkach jakich użyłam w naszyjnikach, czasem to właśnie one nadają naszyjnikowi jego charakter.Dwa kolory i dwa kształty. Trochę różnorodności :)Teraz nieco inne naszyjniki. Zastosowałam kule o wielkości 20mm oraz mniejsze i większe oliwki. całość oplata sznurek woskowany. Naszyjniki nieco dłuższe od poprzednich. 


 Widać także, że ceramika sama w sobie jest bardzo różnorodna, jest gładka, z paskami, nakrapiana, spękana itp. Za każdym razem jednakże tworzy ciekawy efekt.
 Teraz dwa naszyjniki, w których się zakochałam :) drobne kuleczki ceramiczne o wielkości 14mm zawieszone na rzemieniach. Niby taki sobie po artystyczny nieład, ale na szyi tworzą naprawdę coś wspaniałego :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz